KAL25JB40K0
Stackpole Electronics, Inc.
KAL25JB40K0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL25JB40K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL25JB40K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 40K OHM 5% 25W
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Series:KAL
Resistance:40 kOhms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 25 40K 5% B