KAL25FBR300
Stackpole Electronics, Inc.
KAL25FBR300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL25FBR300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL25FBR300
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 0.3 OHM 1% 25W
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Series:KAL
Resistance:300 mOhms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 25 0.3 1% B