K683Z15Y5VF5UL2
Electro-Films (EFI) / Vishay
K683Z15Y5VF5UL2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K683Z15Y5VF5UL2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K683Z15Y5VF5UL2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.068UF 50V Y5V RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial
Capacitance:0.068µF