JTE0324S24-H
XP Power
JTE0324S24-H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JTE0324S24-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JTE0324S24-H
Manufacturer XP Power
Description DC DC CONVERTER 24V 3W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Series:JTE
Power (Watts):3W
Packaging:Tube
Package / Case:24-DIP Module, 8 Leads
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:SCP
Efficiency:82%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 125mA 9V - 36V Input
Current - Output (Max):125mA