JTD2024D15
XP Power
JTD2024D15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JTD2024D15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JTD2024D15
Manufacturer XP Power
Description DC DC CONVERTER +/-15V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 15 pcs
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.60" L x 1.00" W x 0.41" H (40.6mm x 25.4mm x 10.4mm)
Series:JTD20
Power (Watts):20W
Package / Case:4-DIP Module
Other Names:1470-4097
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Features:-
Efficiency:88.5%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 665mA, 665mA 9V - 36V Input
Current - Output (Max):665mA, 665mA