IRF3575DTRPBF
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRF3575DTRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRF3575DTRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IRF3575DTRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier |
| Description | DC-DC Buck Converter, Single Phase, Synchronous, 60A 30-Pin PQFN T/R 3k |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.921 | $1.734 | $1.564 | $1.53 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 32-PQFN (6x6) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | - |
| Power - Max: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-PowerWFQFN |
| Other Names: | SP001528872 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | - |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Standard |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 25V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 25V 303A (Tc) Surface Mount 32-PQFN (6x6) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 303A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IRF3575DTRPBF, use the request quote form to request IRF3575DTRPBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRF3575DTRPBF.The price and lead time for IRF3575DTRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IRF3575DTRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

