IPI100N04S4H2AKSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPI100N04S4H2AKSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPI100N04S4H2AKSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPI100N04S4H2AKSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 40V 100A TO262-3-1
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:4V @ 70µA
Vgs (Max):±20V