IPD075N03LGBTMA1
Buy IPD075N03LGBTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPD075N03LGBTMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 30V 50A TO252-3
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.2V @ 250µA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:PG-TO252-3-11
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:7.5 mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max):47W (Tc)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Other Names:SP000249747
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1900pF @ 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:18nC @ 10V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:N-Channel 30V 50A (Tc) 47W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3-11
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:50A (Tc)