IPC045N10L3X1SA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPC045N10L3X1SA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPC045N10L3X1SA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 100V 1A SAWN ON FOIL
(In US Dollars)
31190 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.1V @ 33µA
Vgs (Max):-
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:Sawn on foil
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:100 mOhm @ 2A, 4.5V
Power Dissipation (Max):-
Package / Case:Die
Other Names:SP001187424
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Detailed Description:N-Channel 100V 1A (Tj) Surface Mount Sawn on foil
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:1A (Tj)