IPB65R310CFDATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPB65R310CFDATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPB65R310CFDATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPB65R310CFDATMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 650V 11.4A TO263
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:4.5V @ 400µA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:D²PAK (TO-263AB)
Series:CoolMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:310 mOhm @ 4.4A, 10V
Power Dissipation (Max):104.2W (Tc)