IPB60R125C6ATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPB60R125C6ATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPB60R125C6ATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPB60R125C6ATMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 600V 30A TO263
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:3.5V @ 960µA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:D²PAK (TO-263AB)
Series:CoolMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:125 mOhm @ 14.5A, 10V
Power Dissipation (Max):219W (Tc)