IP4238CZ10,115
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IP4238CZ10,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IP4238CZ10,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IP4238CZ10,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Description | TVS DIODE 5.5VWM 7.3VC 10DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 4 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 5.5V |
| Voltage - Breakdown: | 10-DFN (2.6x2.6) |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | Ethernet, Telecom |
| Power Line Protection: | - |
| Power - Peak Pulse: | 25A (8/20µs) |
| Polarization: | 10-XFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 568-10479-2 934065674115 IP4238CZ10,115-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | IP4238CZ10,115 |
| Description: | TVS DIODE 5.5VWM 7.3VC 10DFN |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.3V |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IP4238CZ10,115, use the request quote form to request IP4238CZ10,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IP4238CZ10,115.The price and lead time for IP4238CZ10,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IP4238CZ10,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
