INA233AIDGSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA233AIDGSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA233AIDGSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA233AIDGSR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 36V, 16-bit, ultra-precise i2c & pmbus output current/voltage/power/energy monitor w/alert |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.283 | $2.06 | $1.858 | $1.818 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 0 V ~ 36 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Series: | - |
| Sensing Method: | High/Low-Side |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Other Names: | 296-48136-2 INA233AIDGSR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Function: | Current Monitor |
| Detailed Description: | Current Monitor Regulator High/Low-Side 10mA 10-VSSOP |
| Current - Output: | 10mA |
| Accuracy: | ±0.1% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA233AIDGSR, use the request quote form to request INA233AIDGSR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA233AIDGSR.The price and lead time for INA233AIDGSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA233AIDGSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
