INA2332AIPWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA2332AIPWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA2332AIPWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA2332AIPWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | ROHS3Compliant EAR99 INA2332 Cut Tape (CT) op amp buffer circuit 5mm 0.00001muA 8mV 86.02dB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.537 | $1.387 | $1.251 | $1.224 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 2mV |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Slew Rate: | 5 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-12432-2 296-12432-2-ND 296-41264-2 INA2332AIPWRG4 INA2332AIPWRG4-ND INA2332AIPWRTR INA2332AIPWRTR-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Instrumentation Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP |
| Current - Supply: | 415µA |
| Current - Output / Channel: | 48mA |
| Current - Input Bias: | 0.5pA |
| Base Part Number: | INA2332 |
| Amplifier Type: | Instrumentation |
| -3db Bandwidth: | 2MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA2332AIPWR, use the request quote form to request INA2332AIPWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA2332AIPWR.The price and lead time for INA2332AIPWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA2332AIPWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
