INA216A1RSWT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA216A1RSWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA216A1RSWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA216A1RSWT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.8 to 5.5V, high-precision current sense amplifier in wcsp 10-UQFN -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.793 | $0.716 | $0.646 | $0.632 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 1.8 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 10-UQFN (1.8x1.4) |
| Series: | Zero-Drift |
| Sensing Method: | High-Side |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-UFQFN |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Monitor |
| Detailed Description: | Current Monitor Regulator High-Side 10-UQFN (1.8x1.4) |
| Current - Output: | - |
| Base Part Number: | INA216 |
| Accuracy: | ±0.01% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA216A1RSWT, use the request quote form to request INA216A1RSWT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA216A1RSWT.The price and lead time for INA216A1RSWT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA216A1RSWT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
