INA215BIDCKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA215BIDCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA215BIDCKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | INA215BIDCKT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.209 | $4.702 | $4.241 | $4.149 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 26 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1µV |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Slew Rate: | 0.4 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 40kHz |
| Detailed Description: | Current Sense Amplifier 1 Circuit SC-70-6 |
| Current - Supply: | 65µA |
| Current - Input Bias: | 28µA |
| Amplifier Type: | Current Sense |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply INA215BIDCKT, use the request quote form to request INA215BIDCKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA215BIDCKT.The price and lead time for INA215BIDCKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA215BIDCKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
