IMC1210BN220K
Dale / Vishay
IMC1210BN220K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1210BN220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IMC1210BN220K
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 22UH 145MA 3.7 OHM SMD
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Packaging:Bulk
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:19MHz
Detailed Description:22µH Unshielded Wirewound Inductor 145mA 3.7 Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):3.7 Ohm Max
Current Rating:145mA