IMA-S600-48-ZYPLI
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMA-S600-48-ZYPLI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMA-S600-48-ZYPLI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IMA-S600-48-ZYPLI |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | AC/DC CONVERTER 48V 600W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $164.61 | $159.464 | $154.32 | $149.176 | $144.032 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Isolation: | 4kV |
| Voltage - Input: | 80 ~ 275 VAC |
| Type: | Enclosed |
| Size / Dimension: | 7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm) |
| Series: | IMA |
| Power (Watts): | 600W |
| Other Names: | 1145-1205 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Minimum Load Required: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
| Efficiency: | 94% |
| Detailed Description: | Enclosed AC DC Converter 1 Output 48V 12.5A 80 ~ 275 VAC Input |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Approvals: | - |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IMA-S600-48-ZYPLI, use the request quote form to request IMA-S600-48-ZYPLI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMA-S600-48-ZYPLI.The price and lead time for IMA-S600-48-ZYPLI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IMA-S600-48-ZYPLI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
