ILSB0805ER220K
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB0805ER220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB0805ER220K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILSB0805ER220K |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 22UH 5MA 1.1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.085 | $0.08 | $0.075 | $0.073 | $0.071 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | ILSB-0805 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 30 @ 1MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Inductance: | 22µH |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Detailed Description: | 22µH Shielded Multilayer Inductor 5mA 1.1 Ohm Max 0805 (2012 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 1.1 Ohm Max |
| Current Rating: | 5mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILSB0805ER220K, use the request quote form to request ILSB0805ER220K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILSB0805ER220K.The price and lead time for ILSB0805ER220K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILSB0805ER220K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
