ILSB0603ERR82K
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB0603ERR82K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILSB0603ERR82K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILSB0603ERR82K |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 820NH 35MA 2.1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | 8000 pcs | 12000 pcs | 28000 pcs | 100000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.061 | $0.058 | $0.054 | $0.053 | $0.049 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | ILSB-0603 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Inductance: | 820nH |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 98MHz |
| Detailed Description: | 820nH Shielded Multilayer Inductor 35mA 2.1 Ohm Max 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 2.1 Ohm Max |
| Current Rating: | 35mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILSB0603ERR82K, use the request quote form to request ILSB0603ERR82K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILSB0603ERR82K.The price and lead time for ILSB0603ERR82K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILSB0603ERR82K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
