ILBB0402ER241V
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILBB0402ER241V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILBB0402ER241V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ILBB0402ER241V |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | 20000 pcs | 30000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.027 | $0.026 | $0.025 | |||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
|---|---|
| Series: | ILBB-0402 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 240 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Filter Type: | - |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 700 mOhm |
| Current Rating (Max): | 200mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ILBB0402ER241V, use the request quote form to request ILBB0402ER241V pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILBB0402ER241V.The price and lead time for ILBB0402ER241V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ILBB0402ER241V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
