IL19-C20-H05-3150-200
Schaffner EMC, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL19-C20-H05-3150-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IL19-C20-H05-3150-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IL19-C20-H05-3150-200 |
|---|---|
| Manufacturer | Schaffner EMC, Inc. |
| Description | 16A CORD C19 PLUG-C20 PLUG 200CM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $19.37 | $17.485 | $16.752 | $15.705 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $15.182 | $14.344 | $13.925 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 14 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 250V |
| Style: | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Shielding: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 817-1863 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Number of Conductors: | 3 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 6.56' (2.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 6.56' (2.00m) Power Cord Black IEC 320-C20 To IEC 320-C19 SJT |
| Current Rating: | 16A |
| Cord Type: | SJT |
| Color: | Black |
| Approved Countries: | Canada, Japan, Netherlands, United Kingdom, United States |
| Approval Marks: | CSA, KEMA, PSE, RoHS, UR |
| 2nd Connector: | IEC 320-C19 |
| 1st Connector: | IEC 320-C20 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IL19-C20-H05-3150-200, use the request quote form to request IL19-C20-H05-3150-200 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IL19-C20-H05-3150-200.The price and lead time for IL19-C20-H05-3150-200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IL19-C20-H05-3150-200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
