IL13-US2-SJT-3100-366
Schaffner EMC, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL13-US2-SJT-3100-366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IL13-US2-SJT-3100-366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IL13-US2-SJT-3100-366 |
|---|---|
| Manufacturer | Schaffner EMC, Inc. |
| Description | MED LOCKING LINE CORD 3 COND 12' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $18.78 | $16.951 | $16.24 | $15.225 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $14.718 | $13.906 | $13.50 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 18 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 125VAC |
| Style: | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Shielding: | - |
| Series: | IL 13 |
| Other Names: | 813217 817-1848 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Number of Conductors: | 3 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 12.00' (3.66m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Hospital Grade |
| Detailed Description: | 12.00' (3.66m) Power Cord Black NEMA 5-15P To IEC 320-C13 SJT |
| Current Rating: | 10A |
| Cord Type: | SJT |
| Color: | Black |
| Approved Countries: | Canada, Japan, Netherlands, United Kingdom, United States |
| Approval Marks: | CSA, KEMA, PSE, RoHS, UR |
| 2nd Connector: | IEC 320-C13 |
| 1st Connector: | NEMA 5-15P |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply IL13-US2-SJT-3100-366, use the request quote form to request IL13-US2-SJT-3100-366 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IL13-US2-SJT-3100-366.The price and lead time for IL13-US2-SJT-3100-366 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IL13-US2-SJT-3100-366.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
