IHLP2525CZER3R3M07
Dale / Vishay
IHLP2525CZER3R3M07
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP2525CZER3R3M07 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP2525CZER3R3M07
Manufacturer Vishay Dale
Description Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 6A 2525 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37193 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-2525CZ-07
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Molded Inductor 6A 28.21 mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR):28.21 mOhm
Current Rating:6A
Current - Saturation:13.5A