IHD3BH222L
Buy IHD3BH222L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHD3BH222L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-3 2.2K 15% B08
Type:Wirewound
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:2.2mH
Features:-
Detailed Description:2.2mH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 1.76 Ohm Max Axial
DC Resistance (DCR):1.76 Ohm Max
Current Rating:500mA
Current - Saturation:380mA