IHD3BH151L
Buy IHD3BH151L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHD3BH151L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-3 150 15% B08
Type:Wirewound
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:150µH
Features:-
Detailed Description:150µH Unshielded Wirewound Inductor 1.6A 129 mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR):129 mOhm Max
Current Rating:1.6A
Current - Saturation:1.4A