IHD3BH122L
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHD3BH122L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHD3BH122L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-3 1.2K 15% B08
(In US Dollars)
190 pcs570 pcs1140 pcs2660 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Shielding:Unshielded
Series:IHD
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:-
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:1.2mH
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.2mH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 977 mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR):977 mOhm Max
Current Rating:600mA
Current - Saturation:510mA