IHD3AC822L
Buy IHD3AC822L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHD3AC822L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-3 8.2K 15% RA3
(In US Dollars)
200 pcs600 pcs1000 pcs2600 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:8.2mH
Features:-
Detailed Description:8.2mH Unshielded Wirewound Inductor 250mA 6.44 Ohm Max Axial
DC Resistance (DCR):6.44 Ohm Max
Current Rating:250mA
Current - Saturation:200mA