IHD1EB1R5L
Dale / Vishay
IHD1EB1R5L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHD1EB1R5L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHD1EB1R5L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-1 1.5 15% EB E2
(In US Dollars)
50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:1.5µH
Features:-
Detailed Description:1.5µH Unshielded Wirewound Inductor 4.8A 11 mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR):11 mOhm Max
Current Rating:4.8A
Current - Saturation:5.7A