ICS93789DFT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS93789DFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS93789DFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS93789DFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC DDR FANOUT BUFFER 28-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-SSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:6 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| PLL: | No |
| Output: | - |
| Other Names: | 93789DFT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | CMOS |
| Frequency - Max: | 266MHz |
| Differential - Input:Output: | - |
| Detailed Description: | Fanout Buffer (Distribution) IC 266MHz 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Base Part Number: | ICS93789 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS93789DFT, use the request quote form to request ICS93789DFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS93789DFT.The price and lead time for ICS93789DFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS93789DFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


