ICS8543BGI
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS8543BGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS8543BGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS8543BGI |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | TSSOP-20 Clock Buffers Drivers ROHS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:4 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | 800-2395-5 8543BGI ICS8543BGI-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | CML, HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Frequency - Max: | 650MHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:4 650MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number: | ICS8543 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS8543BGI, use the request quote form to request ICS8543BGI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS8543BGI.The price and lead time for ICS8543BGI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS8543BGI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

