ICS85401AKLFT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS85401AKLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS85401AKLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS85401AKLFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK MULTPX 2:1 2.5GHZ 16VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-VFQFN (3x3) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | 85401AKLFT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL |
| Frequency - Max: | 2.5GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Multiplexer IC 2:1 2.5GHz 16-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number: | ICS85401 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS85401AKLFT, use the request quote form to request ICS85401AKLFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS85401AKLFT.The price and lead time for ICS85401AKLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS85401AKLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

