ICS85105AGIT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS85105AGIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS85105AGIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS85105AGIT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFFER 2:5 500MHZ 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.97 V ~ 3.63 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:5 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | HCSL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL |
| Frequency - Max: | 500MHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:5 500MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number: | ICS85105 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS85105AGIT, use the request quote form to request ICS85105AGIT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS85105AGIT.The price and lead time for ICS85105AGIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS85105AGIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


