ICM1206ER261M
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICM1206ER261M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICM1206ER261M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICM1206ER261M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.357 | $0.336 | $0.326 | $0.315 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 50V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | ICM-1206 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Lines: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 260 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Filter Type: | Signal Line |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms @ 100MHz 310mA DCR 500 mOhm |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 500 mOhm |
| Current Rating (Max): | 310mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICM1206ER261M, use the request quote form to request ICM1206ER261M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICM1206ER261M.The price and lead time for ICM1206ER261M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICM1206ER261M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


