ICM0805ER300M
Dale / Vishay
ICM0805ER300M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICM0805ER300M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ICM0805ER300M
Manufacturer Dale / Vishay
Description CMC 450MA 2LN 30 OHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:ICM-0805
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:541-1696-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:30 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.057" (1.45mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 30 Ohms @ 100MHz 450mA DCR 200 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):200 mOhm
Current Rating (Max):450mA