ICM0805ER121M
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICM0805ER121M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICM0805ER121M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICM0805ER121M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.97 | $0.845 | $0.604 | $0.507 | $0.411 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 50V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Series: | ICM-0805 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pad |
| Other Names: | 541-1698-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Lines: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 120 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Filter Type: | Signal Line |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100MHz 370mA DCR 300 mOhm |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Current Rating (Max): | 370mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICM0805ER121M, use the request quote form to request ICM0805ER121M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICM0805ER121M.The price and lead time for ICM0805ER121M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICM0805ER121M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


