HZ0603C152R-10
Laird Technologies
HZ0603C152R-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HZ0603C152R-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HZ0603C152R-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:HZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:1.5 kOhms @ 100MHz
Height (Max):0.032" (0.80mm)
Filter Type:Power, Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):600 mOhm
Current Rating (Max):300mA