HVR30D50MK
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVR30D50MK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVR30D50MK
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 50M OHM 10% 50W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Size / Dimension:1.181" Dia x 5.512" L (30.00mm x 140.00mm)
Series:HVR, CGS
Resistance:50 MOhms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, 3 Lead, Tubular
Other Names:1-1625953-4
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Brackets (not included)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage, RF, High Frequency
Failure Rate:-
Detailed Description:50 MOhms ±10% 50W Thick Film Chassis Mount Resistor