HVR30D3M0J
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVR30D3M0J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVR30D3M0J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 3M OHM 5% 50W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Size / Dimension:1.181" Dia x 5.512" L (30.00mm x 140.00mm)
Series:HVR, CGS
Resistance:3 MOhms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Tubular
Other Names:1-1625953-3
1-1625953-3-ND
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Brackets (not included)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Ferrule Ends (Ferrule Ends, M5 Thread)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage, RF, High Frequency
Failure Rate:-
Detailed Description:3 MOhms ±5% 50W Thick Film Chassis Mount Resistor