HVCB1206DKC10M0
Stackpole Electronics, Inc.
HVCB1206DKC10M0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVCB1206DKC10M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVCB1206DKC10M0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 10M OHM 0.5% 1/3W 1206
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:HVC
Resistance:10 MOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:HVCB 1206 T2 10M 0.5% I