HSDL-3200#021
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3200#021 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3200#021 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSDL-3200#021 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On |
| Description | IRDA TX/RX 0.1152Mbps 3.3V 8-Pin Ultra Small Profile T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.415 | $0.375 | $0.338 | $0.33 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 3.6V |
|---|---|
| Standards: | IrDA 1.4 |
| Size: | 8.0mm x 3.0mm x 2.5mm |
| Shutdown: | Yes |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Orientation: | Side View |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Link Range, Low Power: | 20cm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Idle Current, Typ @ 25°C: | 2.5mA |
| Detailed Description: | 115.2kbps IRDA Transceiver Side View |
| Data Rate: | 115.2kbps |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSDL-3200#021, use the request quote form to request HSDL-3200#021 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSDL-3200#021.The price and lead time for HSDL-3200#021 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSDL-3200#021.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

