HSDL-3000#007
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3000#007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3000#007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSDL-3000#007 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On |
| Description | Product Description Demo for Development. |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.217 | $1.099 | $0.991 | $0.969 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 5.5V |
|---|---|
| Standards: | IrPHY 1.3 |
| Size: | 9.1mm x 3.7mm x 2.7mm |
| Shutdown: | Yes |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Other Names: | 516-1271-1 |
| Orientation: | Side View |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Link Range, Low Power: | 1.5m |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Idle Current, Typ @ 25°C: | 20nA |
| Detailed Description: | 115.2kbs (SIR) IRDA Transceiver Side View |
| Data Rate: | 115.2kbs (SIR) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSDL-3000#007, use the request quote form to request HSDL-3000#007 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSDL-3000#007.The price and lead time for HSDL-3000#007 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSDL-3000#007.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



