HSA5230RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5230RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5230RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSA5230RJ |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES CHAS MNT 230 OHM 5% 10W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.07 | $2.724 | $2.526 | $2.377 | $2.08 | |
| 300 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.783 | $1.486 | $1.288 | $1.248 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) |
| Series: | HS, CGS |
| Resistance: | 230 Ohms |
| Power (Watts): | 10W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Other Names: | 1676814-2 1676814-2-ND A138888 HSA5230RJ-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 230 Ohms ±5% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor |
| Composition: | Wirewound |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSA5230RJ, use the request quote form to request HSA5230RJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSA5230RJ.The price and lead time for HSA5230RJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSA5230RJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
