HSA25470RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA25470RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA25470RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA25470RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 470 OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 203 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:470 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:4-1625971-9
4-1625971-9-ND
A102142
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:470 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor