HSA2539RF
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA2539RF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA2539RF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA2539RF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 39 OHM 1% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 185 pcs
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:39 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:2-1676625-9
2-1676625-9-ND
A138866
HSA2539RF-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:39 Ohms ±1% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor