HPP845E131R4
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPP845E131R4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPP845E131R4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPP845E131R4 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SENSOR HUMID/TEMP 3V I2C 3% SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | 800 pcs | 1200 pcs | 2800 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.23 | $2.85 | $2.755 | $2.66 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-DFN (3x3) |
| Series: | HTU |
| Sensor Type: | Humidity, Temperature |
| Sensitivity: | - |
| Response Time: | 5s |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-VDFN Exposed Pad |
| Output Type: | I²C |
| Output: | 12b |
| Other Names: | 223-1594 223-1594-2 223-1594-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Humidity Range: | 0 ~ 100% RH |
| Detailed Description: | Humidity Temperature Sensor 0 ~ 100% RH I²C ±3% RH 5s Surface Mount |
| Accuracy: | ±3% RH |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPP845E131R4, use the request quote form to request HPP845E131R4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPP845E131R4.The price and lead time for HPP845E131R4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPP845E131R4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
