HP1501-9RTG
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HP1501-9RTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HP1501-9RTG
Manufacturer Bel
Description DC/DC CONVERTER 15V 122W
(In US Dollars)
6 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:4.2kV
Voltage - Input (Min):16.8V
Voltage - Input (Max):137.5V
Type:Enclosed, Conformal Coated
Size / Dimension:6.47" L x 4.37" W x 0.80" H (164.0mm x 111.0mm x 20.32mm)
Series:Melcher HP
Power (Watts):122W
Operating Temperature:-40°C ~ 71°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:-
Current - Output (Max):8.1A