HN3C10FUTE85LF
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN3C10FUTE85LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN3C10FUTE85LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN3C10FUTE85LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANSISTOR NPN US6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.64 | $0.536 | $0.469 | $0.402 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12V |
|---|---|
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | US6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | HN3C10FUTE85LFCT |
| Operating Temperature: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB @ 1GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 11.5dB |
| Frequency - Transition: | 7GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor 2 NPN (Dual) 12V 80mA 7GHz 200mW Surface Mount US6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 80 @ 20mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 80mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN3C10FUTE85LF, use the request quote form to request HN3C10FUTE85LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN3C10FUTE85LF.The price and lead time for HN3C10FUTE85LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN3C10FUTE85LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

