HN2S03T(TE85L)
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN2S03T(TE85L) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN2S03T(TE85L) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN2S03T(TE85L) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TESQ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 550mV @ 50mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 20V |
| Supplier Device Package: | TESQ |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Other Names: | HN2S03T(TE85L)TR HN2S03TTE85L |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Schottky |
| Diode Configuration: | 2 Independent |
| Detailed Description: | Diode Array 2 Independent Schottky 20V 50mA Surface Mount 4-SMD, Flat Leads |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 20V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 50mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN2S03T(TE85L), use the request quote form to request HN2S03T(TE85L) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN2S03T(TE85L).The price and lead time for HN2S03T(TE85L) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN2S03T(TE85L).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

