HN1B04FE-GR,LF
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN1B04FE-GR,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN1B04FE-GR,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN1B04FE-GR,LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANS NPN/PNP 50V 0.15A ES6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.33 | $0.297 | $0.214 | $0.167 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.105 | $0.089 | $0.061 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Supplier Device Package: | ES6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 100mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Other Names: | HN1B04FE-GR(5LFTDKR HN1B04FE-GR(5LFTDKR-ND HN1B04FE-GRLF(TDKR HN1B04FE-GRLF(TDKR-ND HN1B04FE-GRLFDKR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 80MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 50V 150mA 80MHz 100mW Surface Mount ES6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 6V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN1B04FE-GR,LF, use the request quote form to request HN1B04FE-GR,LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN1B04FE-GR,LF.The price and lead time for HN1B04FE-GR,LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN1B04FE-GR,LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
